KOŘENÍ PICCANTE

Hlavní složkou je: chillimleté sušené papriky, pocházející z Afriky – a to přímo z Nigérie, Ugandy nebo Malawi. Jsou pálivé, protože obsahují Kapsaicin – což je ve vodě velmi špatně rozpustná molekula – proto přeženeme-li to, pálení uhasíme mlékem nebo bílým jogurtem, ale v žádném případě ne vodou. 

Má velmi pozitivní účinky:

A jaké je koření Piccante?

Ostré, harmonické, dekorativní a všestranné.
Obsahuje jemný prášek i vločky, které ozdobí každý pokrm. Jsou přirozeně měkké, protože jsou z oloupaných paprik bez tvrdé slupky. 
Chuť vyvažují také rajčata, kari a bylinky (bazalka a tymián), díky tomu není jen pálivé, ale i harmonické.

Víte kam ho použít?

Máte-li rádi pálivé, klidně na celé tříchodové menu, včetně dezertu. 😊

Recept na dip

Do zakysané smetany přidejte 1 lžičku Piccante koření a trošku kečupu – kvůli barvě 😊 a je hotovo 😊 (v dipu si můžete namáčet třeba proužky mrkví, řapíkatého celeru a okurek).

a opět jako dip, nebo jako pomazánku - třeba na domácí chléb

Naložená sušená rajčata rozmixujete tyčovým mixerem společně s cibulí, kapary, hořčicí, octem, bodlákovým olejem a kečupem a jednou lžičkou piccante koření (nebo jen tak promíchejte s čerstvými nakrájenými rajčaty, česnekovým kořením, kořením z bylin a mořské soli a bodlákovým olejem, namažte na bagetu a zapečte v troubě) .
Přidejte do jakéhokoliv hlavního chodu (třeba do omáčky na špagety)

Dezert

Vyrobte čokoládovou pěnu a posypte ji jemně naším kořením. 😊
Počítejte s tím, že intenzita palčivé chuti se mění během přípravy – ve vařených a ohřívaných chutná intenzivněji, než když si ochutíme hotový pokrm.

Balení: 150g kořenka s integrovaným sypátkem